O marce Wahl Pro

HISTORIA MARKI WAHL

W 1911 roku, Leo J. Wahl wynalazł pierwszy na świecie silnik elektromagnetyczny. Zdał sobie sprawę, że jego wynalazek, może posłużyć jako napęd do masażera medycznego jego wujka J. Franka Wahl. Jeszcze będąc studentem Leo zaprojektował masażer wyposażony w taki silnik, a jego wuj rozpoczął produkcję sprzętu w małej fabryce w Sterling, Illinois.

Jednocześnie, Leo rozpoczął sprzedaż swojego wynalazku do barbershopów. Barberzy szukali rozwiązań do udoskonalenia sprzętu, którym posługiwali się w codziennej pracy, a silnik, który skonstruował doskonale się do tego nadawał. W 1919 r. Leo przejął biznes wuja i założył firmę Wahl Clipper Corporation, która zapoczątkowała długą, pełną sukcesów i innowacji historię światowego lidera w produkcji maszynek do włosów i trymerów.

Wahl po dziś dzień oferuje te same wspaniałe produkty i usługi, jakie Leo J. Wahl stworzył 100 lat temu. Nasze produkty pozostają innowacyjne i są po prostu najlepsze w branży. Nasze usługi wyznaczają światowe standardy w zakresie kreowania wartości i wydajności, a my jesteśmy niezmiennie dumni z naszej historii.